LPTDAC

adaptér analogového výstupu pro rozhraní Centronics

     Jedná se o dvoukanálový osmibitový D/A převodník přímo připojitelný k portu Centronics. Rozsah výstupního napětí obou kanálů je 0 až 1 V. Kromě analogových výstupů je možno využít přesnou napěťovou referenci +1.00 V. Dále je ponechána možnost použití jednoho vstupního a jednoho výstupního bitu stavového a řídícího portu rozhraní Centronics.

     LPTDAC je zapouzdřen v krytu pro dva konektory Cannon s 25 piny. Napájení celého obvodu je odvozeno z datového portu rozhraní Centronics, takže zařízení nevyžaduje vnější napájecí adaptér. V balení je kromě podrobného manuálu a vlastního převodníku obsažena disketa s ukázkovým kódem v Assembleru xx86 a v Turbo Pascalu. Na disketě jsou dále obsaženy testovací a demonstrační programy včetně ovladače analogového zapisovače pro Turbo Pascal ve zdrojovém kódu.
 
 
Vlastnosti:

     LPTDAC byl vyvinut jako doplněk počítačem řízeného polarografu pro využití analogového souřadnicového zapisovače ke grafickému výstupu zařízení.
 
   
adaptér
LPTDAC
LPTDAC
 

2EL Computer s.r.o., Bezručova 788, 511 23 Turnov, CZ, Tel./fax: +420-481 321 889, Tel.: +420-481 440 417, e-mail: cerny@2elcomp.cz